Стало відомо про дослідження Університету Мічигану. В короткому викладі воно виглядає наступним чином: ракові хворі можуть з меншими зусиллями подолати деякі побічні ефекти терапії, якщо скористаються рефлексологією – древнім видом масажу ніг.
За твердженням Гвен Ваятта, масаж може стати джерелом потужної додаткової терапії. В основі ідеї рефлексології – стимулювання певних точок стопи. Передбачається, що завдяки цьому відповідні органи і залози починають краще функціонувати.
385 жінок, яким проводили сеанси хіміотерапії або гормональної терапії з метою запобігти розвиненій формі раку грудей, взяли участь в дослідженні. Вони розділилися на три групи. Учасниці з першої групи зустрічалися з рефлексологом, з другої – отримували стандартний масаж ніг, випробовувані з третьої групи проходили звичайний курс лікування. Після закінчення 5 і 11 тижнів стан жінок перевірявся вченими. З’ясувалося, що в значно меншій кількості скарги на задишку відзначені у жінок з першої групи. Зрозуміло, виконання повсякденних справ їм давалося набагато простіше.
Отже, вплив рефлексології проявлялося не на психологічному рівні, а на фізичному. Тому такі симптоми, як тривожність і депресія, особливо і не змінювалися. Також не вдалося позбутися від нудоти і болів. А ось у жінок з другої групи відбулося зменшення втоми, чого в першій не виявлено.